Masaj Türkiye - Sporcu Masajı
Spinner
Sporcu Masajı

Sporcu Masajı

Sporcu Masajı, genellikle sporcular ve günlük antreman yapan kişiler tarafından sıklıkla tercih edilen, kasların gevşemesini ve vücudun kendini daha hızlı toparlamasını sağlayan bir masaj türüdür.

Sporcu Masajı genel itibariyle sporcunun fiziksel durumu, spor yoğunluğu veya spor şekline göre değişiklik gösterebilmekte, verimli bir sonuç alınabilmesi için vücudun kas ve iskelet sistemini bilen deneyimli masör veya masözler tarafından tamamen kişinin spor yoğunluğuna, spor şekline ve kişinin fiziksel durumuna göre özel olarak yapılmalıdır. 

Kişinin yoğun spor faaliyetlerinde bulunması veya antreman sonrası kaslarında ve/veya vücudunda oluşabilecek çeşitli sakatlanmaları önlemek ve vücudun kendini toparlama süresini kısaltmak için tercih edilen Sporcu Masajı, doğru kişiler ve doğru uygulamalar ile yapıldığında kişiye oldukça fayda sağlamaktadır.

 

Sporcu Masajı, profesyonel masör veya masözler tarafından yapıldığında aşağıda yer alan konularda kişilere fayda sağlayabilmektedir.

Kasları gevşetir.
Yorgunluğu azaltır.
Eklemlerde oluşan şişliklerin giderilmesini sağlar.
Vücudun toparlanmasını ve esneklik kazanmasına yardımcı olur. 
Kalp atışını ve kan basıncını düzenler.
Kaslarda oluşan gerginlik ve kasılmayı önleyerek sakatlanmaların önüne geçilmesine yardımcı olur.

Masaj Türkiye sitemizde kayıtlı Masör, Masöz ve Masaj Salonlarına yine sitemiz üzerinde vermiş oldukları ilanlar üzerinden ulaşabilir, Sporcu Masajı hizmetleri konusunda kayıtlı Masör, Masöz ve Masaj Salonlarından doğrudan bilgi alabilirsiniz. 

Bu sitede yer alan tüm yazılı ve görsel materyaller masajturkiye.com sitesine ve site sahibine aittir. Copyright © 2019 - 2022